Projekts Inceptum

Biedrība sadarbībā ar ilggadēju ģimnāzijas mecenātu Ģirtu Rūdu realizēja projektu „Inceptum”, kura mērķis bija motivēt un finansiāli atbalstīt jauniešu ideju realizāciju Tukuma Raiņa ģimnāzijā, veicinot ideju ģenerēšanu, jauniešu radošumu un līdzdalību ģimnāzijas vides veidošanā.

Ģimnāzijā tika realizēti šādi projekti:

  • Tukuma Raiņa ģimnāzijas pasākumu iemūžināšana video formātā reāllaikā (autors Alvis Sala);
  • Skolotāju garderobes labiekārtošana un skolēnu parlamenta telpas labiekārtošana (autori: Ēriks Belcāns un Toms Fišers-Blumbergs);
  • „Mīlestības dziesmas Latvijai” (autori: Viktorija Kronberga, Katrīna Lagzdiņa un Gustavs Kaņeps);
  • Skolas vērtības tuvumā (autores: Nathalie Pletscher un Laurita Ķergalve).
    Paldies Ģirtam Rūdam un Tukuma novada Domei par finansiālu atbalstu!

 


Sporta diena ārpus skolas

Pateicoties Tukuma novada Domes atbalstam 2017.gada maijā, skolas noslēgumā, tika sarīkota Sporta diena. Sākumā visu klašu jauniešiem un Žemaiču Kalvarijas Motiejus Valančius ģimnāzijas skolotājiem un skolēniem bija orientēšanās sacensības Tukuma pilsētā. Orientēšanās distances galapunkts bija Lauktehnikas stadions, kurā bija sarīkotas interesantas sporta spēles un stafetes. Šī diena bija pavadīta aktīvi, sportiski un atraktīvi, saliedējot klašu kolektīvus un stiprinot komandas garu.


Pateicamies par konkursa “Everest” finansējumu ģimnāzijas abolventam Mārim Rudovs-Rudovskim!

Attēlā ģimnāzistes Helēna Anna Dzērvāne, Nikola Vēmane, Melisa Votinova, Rita Voronova un absolvents Mārim Rudovs-Rudovskim pasākumā “Ģimnāzijas lepnums-2017”.


Tukuma Raiņa ģimnāzija un biedrība “Personības kalve” ir pateicīga 2013.gada absolventam Naurim Kristiānam Sēlim par balvu ģimnāzijas gada pedagogam “Ģimnāzijas prestiža sekmētājs “

Attēlā latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Āboliņa un absolvents Nauris Kristiāns Sēlis pasākumā “Ģimnāzijas lepnums-2017”.


Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrība

atrod sponsoru skolēnu braucienam uz Šēseli Vācijā

Pateicoties Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrībai un Tukuma novada Domei, no 17. marta līdz 22. martam desmit ģimnāzisti skolotājas Zaigas Širinas un Gitas Rācenājas vadībā, eTwinning projekta ietvaros, devās uz Šēseles privāto ģimnāziju Eichenscule Vācijā. Biedrības pārstāvji uzrakstīja pieteikuma projektu Tukuma novada Domei, kura daļēji sedza apmaiņas programmas  izmaksas.

Skolēni iepazina Ziemeļvācijas kultūru, vēsturi un dabu. Iepazina vācu izglītības sistēmas procesus. Paplašināja savu redzesloku, apmeklējot miniatūrzemes valstību “Miniaturwunderland”, iepazinās ar šokolādes ražotni un muzeju “Chocoversum”, apmeklēja Brēmenes Aizjūras muzeju “Ubersee Museum” apskatīja Hamburgu un Brēmeni.

Šādi skolēnu apmaiņas braucieni ir ļoti lietderīgi, jo skolēni var savas svešvalodu zināšanas lietot reālajā vidē, iepazīties ar jauniem draugiem un stiprināt abu valstu ģimnāziju savstarpējo sadarbību.


2017.gada 24. aprīlī pie Tukuma Raiņa ģimnāzijas atklāta velosipēdu novietne.

Līdz ar pavasara iestāšanos un riteņbraukšanas sezonas uzsākšanu 24.aprīlī Tukuma Raiņa ģimnāzijas teritorijā tika svinīgi atklāta jauna velosipēdu novietne. Tā tapusi, “Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrībai” veiksmīgi piedaloties “CEMEX iespēju fonda” izsludinātajā projektu konkursā un sadarbībā ar Tukuma novada Domi. Velo novietnes uzstādīja SIA “Amatnieks”.

Svinīgajā lentas pārgriešanas ceremonijā piedalījās “CEMEX iespēju fonda” vadītāja Mairita Blūma, Tukuma novada Domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, CSDD Tukuma nodaļas priekšnieks Armands Birznieks, “Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrības” pārstāvji, kā arī ģimnāzijas direktore Sigita Kūla un ģimnāzijas audzēkņi no 7. un 8. klases. Pasākumu vadīja projekta autore Zaiga Širina.

Pasākuma viesi atzinīgi novērtēja projekta iniciatīvu par drošu, mūsdienu prasībām atbilstošu un estētiski pievilcīgu velonovietni pie ģimnāzijas, atzīmējot, ka skolēni ir visaktīvākie velosipēdu lietotāji. Tukums kā pilsēta top arvien zaļāks gan vizuāli, gan domājot par zaļo dzīvesveidu, un tieši jaunieši būs tie, kuri turpinās iesāktās tradīcijas. Armands Birznieks atgādināja klātesošajiem ģimnāzistiem par drošības noteikumu ievērošanu uz ielām, par personisko drošību, velkot atstarojošās vestes un ķiveres, kā dāvanu pasniedzot visiem 7. un 8. klases skolēniem vestes.

Pasākuma noslēgumā 12.b klases jaunieši demonstrēja dažādus trikus ar velosipēdiem, par ko saņēma īpašus sveicienus no direktores.

Līdz ar lentas pārgriešanu šis projekts ir realizēts un noslēdzies. Siltie atzinības vārdi no pasākuma viesiem vēl ilgi iepriecinās mūs par paveikto un iedrošinās jauniem darbiem ģimnāzijas jauniešu izaugsmei.

Pasākuma foto skatīt šeit

 

Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrības uzvara konkursā.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrība piedalījās nodibinājuma  “CEMEX Iespēju fonds” 2016.gada atklātajā projektu pieteikumu konkursā Talsu un Tukuma novados. Uzvarot konkursā, biedrība ieguva līdzekļus, lai iegādātos velosipēdu  novietnes, kurās skolēni, skolotāji, tehniskie darbinieki u.c. varētu uz skolu braukt ar riteņiem, tādējādi mudinot pievērsties “zaļākam” dzīvesveidam. Biedrības pārstāvji cer, ka arī skolēnu vecāki savos brīvajos brīžos pārņems šo tradīciju – pārvietoties ar velosipēdiem, jo Tukuma pilsēta ir piemērota braukšanai ar riteņiem.

TRG atbalsta biedrība