Latvijas skolas soma

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Attēlu rezultāti vaicājumam “latvijas skolas soma logo”


Tukuma Raiņa ģimnāzijas dalība un iniciatīvas valsts programmā “Latvijas skolas soma”

19.12.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijā notika īpašais kinoseanss – kino lekcija “Tēvs Nakts”, kuru apmeklēja Tukuma Raiņa ģimnāzijas un Tukuma 2.vidusskolas skolēni

14.12.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojās mākslinieki – operdziedātāja Evita Pehlaka (soprāns), pianists Ventis Zilberts un muzikoloģe Karina Bērziņa – ar koncertprogrammu “Visskaistākais ceļš – Latvijai 100”

06.12.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijas 10. b klase piedalījās Tukuma muzeja rīkotajā programmā “Mīts vai patiesība?”

26.11.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijā neparasto stundu vadīja stāstniece Līga Reitere

14.11.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni apmeklēja interaktīvu izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī. 

02.11.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni devās uz Rīgu, kur konoteātrī “Splendid Palace” skatījās jauno latviešu vēsturisko filmu “Tēvs Nakts” 

16.10.2018.-17.10.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni piedalījās Tukuma Muzeja un Kultūras nama organizētajā pasākumā “Kultūras dienas “Orientējies Tukuma laikā un telpā””, kura ietvaros skolēni viesojās Pils tornī, Mākslas muzejā, bibliotēkā un Durbes pilī

06.09.2018. Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni piedalījās programmas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā Rīgā. Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēnu raksts skolas avīzē “Strops” 


Projekta “Latvijas skolas soma”
koordinatore Tukuma Raiņa ģimnāzijā
Iveta Āboliņa
e-pasts: i.abolina@tukumagimn.lv