Valodu un kultūru stiprā draudzība

Tukuma Raiņa ģimnāzijas draudzība ar Eichenschule ģimnāziju Šēselē, Vācijā, aizsākusies vienlaicīgi ar abu pilsētu pašvaldību sadarbības nodibināšanu 1992. gadā. Politisko un ekonomisko šķēršļu dēļ sadarbība starp skolām bija nedaudz apsīkusi, tomēr 2016. gadā to izdevās atjaunot.

Pateicoties Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrības iniciatīvai un Tukuma novada Domes līdzfinansējumam, 2017./2018.m.g. Tukuma Raiņa ğimnāzijas 11 pamatskolas skolēni skolotājas Gitas Rācenājas un Ingunas Silinevičas pavadībā piedalījās eTwinning projektā “Mūzikas tradīcijas manā valstī”, kura ietvaros no 6. līdz 13. aprīlim viesojās Eichenschule ğimnāzijā Vācijā. Projekta laikā skolēni izstrādāja prezentācijas par Latvijas un Vācijas mūzikas tradīcijām, apmeklēja jauno Elbas filharmonijas koncertzāli un miniatūrpasaules muzeju “Miniatur-Wunderland” Hamburgā, Brēmenes Aizjūras muzeju “Übersee-Museum Bremen” un Zinātnes centru “Universum Bremen”. Skolēni iepzina “Blueprint” apģērba apdrukas un “Polaroid” fotogrāfiju izgatavošanas tehnoloģijas, mācījās vācu tautas dejas kopā ar deju grupu “De Beekscheepers”, spēlēja vācu sporta spēli “Jokeiba”, kā arī kopīgi muzicēja, apgūstot ukuleles spēli un Indonēzijas gamelāna mūzikas sitamos instrumentus. Dzīvošana viesğimenēs un piedalīšanās mācību stundās deva skolēniem priekšstatu par vācu tautas kultūru, dzīvesveidu un mācību procesu Vācijā.

Vizītes noslēgumā tika svinīgi atzīmēta Tukuma un Šēseles sadarbības 25.gadadiena, kurā piedalījās arī bijušais direktors Karstens Millers Šēsels (Karsten Müller-Scheeßel), iepriekšējos projektos iesaistītie skolotāji, skolēnu vecāki, kā ar Šēseles pilsētas mērs Kethe Ditmere Šīle (Käthe Dittmer-Scheele). Eichenschule direktors Kristians Birnbaums (Christian Birnbaum) savā uzrunā uzsvēra sadarbības nozīmīgumu mūsdienu vienotās Eiropas kontekstā, kā arī izteica prieku un cerības par abu skolu veiksmīgās draudzības turpināšanu.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas projektu koordinatore Gita Rācenāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *