Mans „startup” jeb ideju konkurss „Inceptum”

2017.gada 26.janvāra rītā Tukuma Raiņa ģimnāzijas aktu zālē pulcējās 9.-12.klašu skolēni, lai tiktos ar mecenātu Ģirtu Rūdu. Sarunas mērķis – motivēt skolēnus iesaistīties radošo ideju konkursā „Inceptum”. Ģirts Rūda mudināja piedalīties ar savām idejām gan tos, kuri par sevi ir pārliecināti, gan tos, kuri šaubās un līdz tikšanās reizei nebija domājuši iesaistīties. Ir jāpārlasa vēlreiz konkursa nolikums, jāsanāk kopā nelielai komandai un jāpiesakās.
Ģirts lika aizdomāties skolēniem par iekšējo un ārējo motivāciju, par veiksmēm un neveiksmēm, jo arī biznesa pasaulē pirmie soļi reizēm nav veiksmīgi, bet caur nelieliem kritieniem cilvēks gūst svarīgāko – pieredzi, kas ir vērtība. Lieli projekti sākas no maziem projektiem, nelieliem soļiem. Svarīgi ir plānot, jo tie, kuri plāno, neveiksmes piedzīvo aizvien mazāk. Viņš rosināja skolēnus domāt par to, ko ģimnāzisti gribētu dzirdēt par sevi skolas izlaidumā, ko vērtīgu par skolas laiku atcerēsies pēc daudziem gadiem. Dzīve ir tik mainīga, ka neviens nezina, kas būs pēc 5 vai 10 gadiem, taču paveiktais sevis, skolas, pilsētas labā nekur nepazudīs. Iespēju ceļš ir bezgalīgs, ir tikai jābūt aktīvam, jārada idejas un tās jāīsteno. Kā piemērs ir Ģirta Rūdas personīgā pieredze, jo viņš šonedēļ kļuvis par akciju sabiedrības RB Rail juridiskā dienesta vadītāju, kas būs jauns izaicinājums profesionālajā darbībā.

Auditorija saklausīja vairākus padomus, ka nepieciešams ļauties ideju vētrai, nekritizēt tās, bet pierakstīt, tad atlasīt vienu, kuru īstenot tuvākajos mēnešos. Piedalīties var jebkurš, ne tikai centīgākie, gudrākie. Svarīgi saprast, ko idejas autors vēlas izmainīt ģimnāzijas, pilsētas vai novada vidē un izdomāt, ar ko viņa ideja atšķirsies no citām. Ģimnāzistiem ir daudz ko pārdomāt, izvērtēt, galvenais – uzdrošināties.

Ģirts Rūda vairākkārt apliecināja, ka ļoti gaida skolēnu pieteikumus. Ģimnāzijas direktore Sigita Kūla nobeigumā vēlēja skolēniem sapņot un piepildīt savas radošās idejas. Tieši to piedāvā konkurss „Inceptum”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *